Ana Sayfa / Yurttan haberler / Erdoğan’dan Cansever için başsağlığı mesajı

Erdoğan’dan Cansever için başsağlığı mesajı

Başbakanlık Medya Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mimar Turgut Cansever’in vefatını teessürle öğrenmiş bulunduğu bildirildi. Cansever’in yalnızca bir mimar değil, düşünce ve eylem adamı olarak da kültür ve sanat hayatında önemli izler bıraktığını belirten Başbakan Erdoğan, “Birçok sosyal projeye öncülük etmiş, önemli katkılarda bulunmuştur. Uzun yıllar İstanbul ve Ankara şehirlerimiz için, metropol planlama, yeni yerleşimler, şehir merkezleri ve savunma danışmanlığı yapan Turgut Cansever, bu alanlarda da önemli projeler geliştirip hayata geçirmiştir. Şehir ve mimari ile alakalı yayınlanmış birçok yapıtı bulunan, kısa bir süne önce mimari dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü alan Cansever, ‘Ağa Han Mimarlık Ödülü’ne de üç sefer layık görülmüştür’ dedi. Başbakan Erdoğan yayımladığı iletide şunları kaydetti:

“Eserleriyle mimarimizi zenginleştiren ve kültür mirasımıza kalıcı değerler ilave eden Turgut Cansever, arkasında bıraktıklarıyla genç mimarlarımıza ve şehir planlamacılarımıza her zaman ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Yoğun çalışma hayatı süresince sayısız başarıya imza atan ve yeri kolay kolay doldurulamayacak olan değerli mimar, düşünce ve eylem adamı Turgut Cansever’i her zaman saygıyla ve takdirle hatırlayacağız. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

TÜRKER BEKTAŞ-ANKARA

Bir önceki yazımız olan İşte Oscar'ın enleri... başlıklı makalemizde enleri, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

On binlerce öğretmen işsiz kalacak

1 Eylül itibariyle kapatılacak dershanelerde işsiz kalacak öğretmenlerin akıbeti belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), …

.