Ana Sayfa / Yurttan haberler / Muhsin Ertuğrul ödülleri sahiplerini buldu

Muhsin Ertuğrul ödülleri sahiplerini buldu

Komedi dalında en başarılı erkek oyuncu ödülünü Cihan Ünal alırken, “Tiyatroya Emek Ödülü”ne Necla Uygur layık görüldü.

Şişli Belediyesi tarafından bu sene ilk sefer tertip eden “Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri” kapsamında, 12 ayrı branşta en başarılı sanatçılara ödül verildi.

Cevahir Otel’deki törende konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, tiyatro ödüllerini ananesel vaziyete getirmek istediklerini belirterek ”Muhsin Ertuğrul hocamızın ismini yaşatmaktan büyük onur duyuyoruz” dedi. 7 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilen adaylar arasından ”En Başarılı Yönetmen” ödülüne, ”Çalıkuşu” oyunuyla Hakan Altıner, ”En Başarılı Oyun” ödülüne ”Maskeliler” layık görüldü. ”Umut Veren Oyunculuk” ödülünü, Tiyatro Adam’dan ”Albay Kuş” oyuncuları kazanırken, ”Dram Dalında En Başarılı Erkek Oyuncu” ödülünü Kazım Akşar ve Mehmet Gürhan, ”Komedi Dalında En Başarılı Erkek Oyuncu” ödülünü ise Cihan Ünal aldı. Törende ”En Başarılı Kadın Oyuncu” ödülüne ise Günay Karacaoğlu, Bilge Şen ve Tilbe Saran layık görüldü. ”En Başarılı Özel Tiyatro” ödülünde ise Tiyatro Kedi birinciliği, Müjdat Gezen Tiyatrosu ikinciliği ve Tiyatro Ayna da üçüncülüğü kazandı. ”En Başarılı Yeni Tiyatro” ödülünü ise Tiyatro Ada aldı. Törende ”En Başarılı Oyun Müziği” ödülünü ”Çalıkuşu” oyununun müziğiyle Birol Yayla ve Şenol Filiz kazanırken, ”En Başarılı Oyunlaştırma” ödülü ”Kırmızı Pazartesi” isimli oyunuyla Macit Koper’e, ”En Başarılı Çevirmen” ödülü ise ”Acı” oyunuyla Selma Yeşilbağ’a verildi. ”En Başarılı Işık” ödülünü Kemal Yiğitcan, ”En Başarılı Dekor” ödülünü Barış Dinçer, ”En Başarılı Giysi” ödülünü Türkan Kafadar ve Duygu Türkekul kazanırken, ”Tiyatroya Emek Ödülü”ne layık görülen Necla Uygur’un ödülünü erkek çocuğu Süheyl Uygur aldı. Kazananlara ödüllerini, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile tiyatro sanatçıları Haldun Dormen ve Müjdat Gezen verdi. Törene, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile çok sayıda çağrılı katıldı.

MURAT HOROZ-İSTANBUL

Bir önceki yazımız olan Beklenen film vizyona giriyor başlıklı makalemizde beklenen, film ve giriyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

On binlerce öğretmen işsiz kalacak

1 Eylül itibariyle kapatılacak dershanelerde işsiz kalacak öğretmenlerin akıbeti belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), …

.